Pierwsza cukiernia na Andersa 95
z tradycją od 1979 roku.

Założyciele cukierni:
Krystyna i Mieczysław Świerczyńscy


Nasze cukiernie w Wałbrzychu: Andersa 95,
Główna 10a, M.Konopnickiej 7.

Ciastkarnia, cukiernia nasza historia

W 1979 roku Krystyna i Mieczysław Świerczyńscy otworzyli swoją pierwszą cukiernię w Wałbrzychu. Od początku działalności była to firma rodzinna i tak jest do dziś. Przez pierwsze piętnaście lat prowadzenia działalności stale rozszerzano asortyment, zaskakując smakami oraz dekoracyjnymi zdobieniami ciasta.


Swego czasu nowością było wprowadzenie do sprzedaży pieczywa, jednak znakiem firmowym cukierni Świerczyńscy była i jest stała sprzedaż tortów. O każdej porze dnia w każdym dniu tygodnia klienci mogą kupić swoje ulubione torty na co dzień i od święta.
Po 15 latach prowadzenia ciastkarni przy ul. gen. Andersa 95, gdzie do dziś znajduje się jeden ze sklepów firmowych, Założyciele zdecydowali się na budowę cukierni na jednym z dwóch największych osiedli Wałbrzycha – Piaskowej Górze. Cukiernia na ul. Głównej 10a to dziś nie tylko sala sprzedaży i biuro, ale przede wszystkim cukiernicze serce. To tu pracują cukiernicy, deseranci i piekarze, każdego dnia zaopatrując w słodki towar trzy sklepy rodzinnej firmy Świerczyńscy. Najnowszy sklep został otwarty w 2010 r. w ścisłym centrum przy ul. M. Konopnickiej 7. W każdym z punktów wałbrzyszanie i goście z Aglomeracji Wałbrzyskiej mogą zakupić torty, ciasta, pieczywo, a także lody i kawę. Zespół pracowników to eksperci w swojej branży, którzy w dużej mierze pracują tu od otwarcia pierwszych dwóch sklepów. Cukiernicy i piekarze przez lata pracy w Cukierni zdobywali najważniejsze wyróżnienia w branży w Polsce. Doskonalą swój warsztat, a przede wszystkim wsłuchują się w oczekiwania i opinie klientów. To dla nich codziennie powstają słodkie wypieki, czekoladowe pyszności, czy naturalne chleby. Zespołem zarządzają obecnie dzieci Krystyny i Mieczysława – Iwona i Tomasz Świerczyńscy.